Kancelaria Adwokacka
Adwokat
Monika Lenczewska

O Mnie


Adwokat Monika Lenczewska

Tytuł zawodowy magistra prawa uzyskałam po ukończeniu studiów prawniczych w trybie stacjonarnym dziennym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W maju 2008r. obroniłam się uzyskując ocenę bardzo dobrą.

W latach 2010-2012 odbyłam aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku, pogłębiając dotychczasową wiedzę i zdobywając doświadczenie zawodowe. Egzamin adwokacki, przeprowadzany przez Ministerstwo Sprawiedliwości RP, złożyłam w marcu 2013r.

Rozpoczęłam działalność gospodarczą w formie indywidualnej kancelarii adwokackiej w sierpniu 2013r.


Współpracowałam z wieloma kancelariami adwokackimi i radcowskimi na terenie Trójmiasta i Tczewa, prowadziłam obsługę prawną przedsiębiorstw, w tym pracowałam jako in-house lawyer. Zajmowałam się opiniowaniem umów handlowych, doradztwem gospodarczym dla firm budowlanych i podmiotów medycznych, zakładaniem i przekształceniem spółek handlowych, fundacji oraz stowarzyszeń oraz zamówieniami publicznymi.

Niezależnie od powyższego, prowadziłam sprawy cywilne- odszkodowawcze, majątkowe oraz spadkowe i alimentacyjne. Podejmowałam również obronę w sprawach karnych, w tym współpracując przy jednej z bardziej medialnych i nagłośnionych przez prasę spraw.


Aktualnie utrzymuję bieżącą współpracę z Kancelarią Adwokacką w Gdańsku.